Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).
X
počítadlo přístupů
celkem: 114337

Jak pečovat o neopren

S koncem sezóny jsem si řekl, že by bylo vhodné napsat článek o péči o neoprenové vybavení. Ačkoliv je neopren jako matiriál velmi odolný, správnou péčí můžete prodloužit jeho životnost.

1. Čištění

Na neoprenové oblečení nepoužívejte žádné silné chemické čistící prostředky. Nemělo by se prát v pračce ani sušit v sušičce. Většina nečistot na vnější straně se dá obvykle umýt pouze vodou. Pro vyčištěn vnitřní části doporučuji pouze mýdlo. Ideální je nějaké kvalitní přírodní mýdlo. Vhodné je také mýdlo v tekuté formě. Po vymytí vnitřku neoprenu mýdlem je opět čistý a nezapáchá. Nedoporučuji ani mýdla příliš aromatická, protože je to potom nepřijemné při nošení a oblékání. Nejlepší je umýt neopren po každém nošení, vydží tak dlouho bez nepříjemného zápachu. Neopren by se neměl sušit na slunci.

2. Uschovávání

Neopren není vhodné skladovat na místech s vysokou teplotou, na slunečním světlem nebo místech kde telplota často klesá pod nulu. Ideální je vyhnout se také příliš vlhkým prostorám. Vlhko sice neničí jeho vlastnoti, ale neopren potom může zapáchat. Při dlouhodobém skladování není vhodné neopren přehýbat nebo mačkat, aby nedošlo k jeho trvalému poškozené. Doporučuje se buď pověsit na široké ramínko nebo nepo rozložit vodorovně.

Při správné péči Vám bude neopren sloužit po mnoho let.